Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:
  • Zafer, "ZAFER BENİMDİR" diyebilenindir. Başarı ise, "BAŞARACAĞIM" diye başlayarak sonunda "BAŞARDIM" diyebilenindir.
  • Kimseden yardim gelmeyeceğine inanarak bu engelleri asacak, ondan sonra sana büyüksün derlerse bunu diyenlere güleceksin.
  • Türk ! Öğün. Çalış. Güven.
  • Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir.Türk ! Öğün. Çalış. Güven.
  • Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müsbet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Özel Gürçağ Okullari'nda 19 Mayis Coşkusu

ÖZEL GÜRÇAĞ OKULLARI'NDA 19 MAYIS COŞKUSU

23.05.2016

                 Özel Gürçağ Okulları’nda “19 Mayıs ATATÜRK’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” büyük bir coşkuyla kutlandı.

            Gürçağlılar, büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün, “Ya İstiklâl Ya Ölüm” parolasıyla Samsun’dan yaktığı bağımsızlık ateşinin 97’nci yıldönümünü törenlerle kutladılar.

            Törenler, Gürçağlı gençlerin 19 Mayıs coşkusunu “Gürçağ Bandosu” eşliğinde tüm Ümitköy’e taşıdıkları geleneksel yürüyüşle başladı. Yürüyüşün ardından yapılan törende; Anadolu’nun çeşitli yörelerine ait halk oyunları, dans, kule, kurdele ve jimnastik gösterileri ile Kuvayı Milliye Destanı adlı oratoryo sergilendi ve şiirler seslendirildi. Törende, Özel Gürçağ Okulları gençlerinin; tarihine, toprağına, bayrağına bağlı, çağdaş ve başarılı bireyler olarak Türk istiklâl ve cumhuriyetini korumak ve yükseltmek için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacakları vurgulandı. 

Diğer Haberler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam