Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:
  • Zafer, "ZAFER BENİMDİR" diyebilenindir. Başarı ise, "BAŞARACAĞIM" diye başlayarak sonunda "BAŞARDIM" diyebilenindir.
  • Kimseden yardim gelmeyeceğine inanarak bu engelleri asacak, ondan sonra sana büyüksün derlerse bunu diyenlere güleceksin.
  • Türk ! Öğün. Çalış. Güven.
  • Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir.Türk ! Öğün. Çalış. Güven.
  • Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müsbet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.
  1. Ana Sayfa
  2. Okullarimiz
  3. Okul Öncesi
  4. Yabancı Dil Eğitimi

Yabancı Dil Eğitimi

Çocuklar erken yaşta İngilizce eğitimi ile kültürler arası farklılıkları ve benzerlikleri gözlemlemekte, değişik kültürlere saygı duyma özelliklerini kazanmakta, karşılaştırmalar yaparak kendi kültürel özelliklerini daha iyi tanımaktadır.

Etkin dil öğretiminin küçük yaşlardan başladığı düşüncesinden hareketle Okul Öncemizde içeriği yoğun bir İngilizce programı uygulanmaktadır.

Amacımız çocuklarımızın kendi ana dilleri dışında başka bir dile ilgi ve meraklarını uyandırmak, ders ortamı dışında doğal akışında İngilizceyi sevdirerek konuşmalarını sağlamaktır.

Temel eğitimin tüm kademelerinde uyguladığımız aktif öğrenme sistemi dil öğreniminde en büyük rolü oynar.

Oyun, şarkı, dramatizasyon ve proje çalışmalarıyla el, göz ve zihin koordinasyonunu geliştirecek aktivitelerle ders içeriği daha keyifli hale getirilmektedir.

Kelime grupları, en temel düzeyde cümleler, soru ve cevap kalıpları öğretilmekte; yardımcı materyal ve ders araç gereçleriyle içerik daha da zengin bir hal almaktadır. Potato Pals adlı hikaye serisi kullanılarak kendine özgü resimli anlatımıyla öğrencilerin günlük dil kullanımına yardımcı olmak hedeflenmektedir. Çok çeşitli oyun ve aktiviteler kullanılmaktadır. Programımız içerisinde konuşma becerisini geliştirmek için hikayeler canlandırma oyunları ve benzeri birçok oyun yer alır. Potato Pals kitap serisi İngilizce kelime ve cümle yazımı çalışmaları için aktivite ve çalışma kitapları da içermektedir. Bu kitaplar eşliğinde öğrenciler hikaye cümleleri ve odak kelimeleri okuma, yazma ve fonetik ses çalışmaları yapmaktadır. Böylece, öğrencilerimiz İngilizceyi şarkılar, resimli kartlar, çeşitli objelerle oynanan oyunlar, aktiviteler ve hikayeler yoluyla yaşayarak ve eğlenerek öğrenirler.

“USEFUL WEBSITES FOR PRESCHOOL STUDENTS” İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

KINDERGARTEN NEWSLETTER VOL.1 İndirmek İçin Tıklayınız...

KINDERGARTEN NEWSLETTER VOL2 İndirmek İçin Tıklayınız...

KINDERGARTEN NEWSLETTER VOL 3 indrmek için Tıklayınız...

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et