Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:
  • Zafer, "ZAFER BENİMDİR" diyebilenindir. Başarı ise, "BAŞARACAĞIM" diye başlayarak sonunda "BAŞARDIM" diyebilenindir.
  • Kimseden yardim gelmeyeceğine inanarak bu engelleri asacak, ondan sonra sana büyüksün derlerse bunu diyenlere güleceksin.
  • Türk ! Öğün. Çalış. Güven.
  • Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir.Türk ! Öğün. Çalış. Güven.
  • Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müsbet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Gürçağ Okullarinda 29 Ekim Kutlamalari

GÜRÇAĞ OKULLARINDA 29 EKİM KUTLAMALARI

29.10.2017

Bugün rahatça, başımız dik yaşıyor, geleceğe umutla bakabiliyorsak, şanlı bayrağımız göklerde nazlı nazlı dalgalanabiliyorsa hepsi Atatürk ve Cumhuriyet sayesinde oldu. Bunların değerini bilmeli, bizleri Atatürk’ün yolunda gitmekten alıkoyanlar ile mücadele etmeliyiz. Cumhuriyet Bayramlarımızı da büyük şenliklerle kutlamalıyız diyen Gürçağlı öğrenciler gösterişli bir törenle 94. yıl kutlaması yaptılar. Yaşamkent Anaokulu ve ana sınfları “Cumhuriyet” şiirleri, 2. sınıflar “Cumhuriyet Ağacı” draması , 3. sınıflar vals gösterisi, 4. Sınıflar Ankara yöresi halk oyunları, 5 ve 7. sınıflar şarkı ve marşlar, 6. sınıflar “Türk Bayrağı” oluşturma çalışması, 10. sınıflar “Nefesim Cumhuriyet” adlı drama gösterisiyle geceye renk kattılar. 

Törenin sonunda Ata’ya seslenerek “Atatürk ilkelerinden ayrılmayacaklarına, çağdaş uygarlığa geçmek için bütün zorlukları yeneceklerine, namus ve şeref sözü verdiler.

Diğer Haberler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et