Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:
  • Zafer, "ZAFER BENİMDİR" diyebilenindir. Başarı ise, "BAŞARACAĞIM" diye başlayarak sonunda "BAŞARDIM" diyebilenindir.
  • Kimseden yardim gelmeyeceğine inanarak bu engelleri asacak, ondan sonra sana büyüksün derlerse bunu diyenlere güleceksin.
  • Türk ! Öğün. Çalış. Güven.
  • Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir.Türk ! Öğün. Çalış. Güven.
  • Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müsbet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Gürçağ Okullari Harita Müzesinde

GÜRÇAĞ OKULLARI HARİTA MÜZESİNDE

26.12.2017

Gürçağ Okulları 9. sınıf öğrencileri Coğrafya dersi harita bilgisi konusu kazanımlarına uygun olarak Harita Genel Komutanlığı Harita Müzesi’ne düzenlenen bir eğitim gezisine katıldı. Öğrenciler Türkiye’de tek olan bu müzede eski haritalar ve bu haritaların oluşturulmasında kullanılan teknikler hakkında bilgi sahibi oldular. Müze görevlisi tarafından eski zamanlarda bir izohips haritasının nasıl oluşturulduğuna tanık oldular.
Haritaların oluşturulmasında ilk aşama olan “Uzaktan Algılama” nın ne olduğunu öğrendiler. Yine haritaların bilgisayar ortamında işlenmesini de burada gördüler. Son olarak ise kabartma haritaların nasıl oluşturulduğu bunların kullanım alanları hakkında bilgi edinen öğrenciler edindikleri kazanımlarla okula döndüler.

Diğer Haberler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam