Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:
  • Zafer, "ZAFER BENİMDİR" diyebilenindir. Başarı ise, "BAŞARACAĞIM" diye başlayarak sonunda "BAŞARDIM" diyebilenindir.
  • Kimseden yardim gelmeyeceğine inanarak bu engelleri asacak, ondan sonra sana büyüksün derlerse bunu diyenlere güleceksin.
  • Türk ! Öğün. Çalış. Güven.
  • Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir.Türk ! Öğün. Çalış. Güven.
  • Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müsbet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Ata’Mızı Andık

Ata’mızı Andık

11.11.2017

          Saat 9.05’i gösterirken, sustu sesler, binlerce yürek bir yürek oldu. O an her yürekten, her akıldan geçen aynıydı. 21. yüzyıla geçebilen tek lider. Bizim Ata’mız. Dünyanın gıpta ettiği insan.

 

          Aramızdan ayrılışının 79. yılında  yeniden sorguladık kendimizi. Ardına takılan dünyanın ilk ve tek halk ordusuyla kurtardığın ve bizlere emanet ettiğin bu kutsal vatanı, bize hedef olarak gösterdiğin çağdaş uygarlıklar seviyesine yükseltebildik mi? “Yurtta barış dünyada barış” görüşünü benimseyebildik mi? “Hayatta en hakiki yol gösterici bilimdir.” öğretini içselleştirebildik mi? Egemenlik kayıtsız şartsız ulusundur diyerek temelini attığın cumhuriyetçilik ilkeni, din ve devlet işlerini birbirinden ayıran laikliği, “Ne mutlu Türk’üm diyene” sözünle taçlandırdığın milliyetçiliği, din, dil, etnik köken ayrımı yapmadan, birleştirici halkçılığı, özel sektörle kamu yararını gözeten dengeleyen devletçiliği, çağdaş dünyada köhnemiş devrini tamamlamış tüm tabuları yıkan inkılapçılığı anlayabildik uygulayabildik mi? diye

Diğer Haberler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam