Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:
 • Zafer, "ZAFER BENİMDİR" diyebilenindir. Başarı ise, "BAŞARACAĞIM" diye başlayarak sonunda "BAŞARDIM" diyebilenindir.
 • Kimseden yardim gelmeyeceğine inanarak bu engelleri asacak, ondan sonra sana büyüksün derlerse bunu diyenlere güleceksin.
 • Türk ! Öğün. Çalış. Güven.
 • Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir.Türk ! Öğün. Çalış. Güven.
 • Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müsbet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.
 1. Ana Sayfa
 2. Duyurular
 3. Velilerimizin Dikkatine...

VELİLERİMİZİN DİKKATİNE...

16.08.2019

ÖZEL GÜRÇAĞ OKULLARI®

ANAOKULU

OKUL ÖNCESİ & İLKOKUL & ORTAOKUL

ANADOLU LİSESİ & FEN LİSESİ

 

Sayın velilerimiz, sevgili öğrencilerimiz.

 

GÜRÇAĞ OKULLARI® ailesi olarak yeni bir eğitim-öğretim yılının ve yepyeni bir başlangıcın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz.

 

Geçtiğimiz öğretim yılı sonunda mezun ettiğimiz 12. sınıf öğrencilerimizin TYT-AYT (Üniversite Yerleştirme Sınavları) sonucunda, bir üst öğretime yolladığımız 8. sınıf öğrencilerimizin LGS (Liselere Giriş Sınavları) sonucunda aldıkları dereceler (Fen Lisemizde %100, Anadolu Lisemizde %98 ve Ortaokulumuzda %100 yerleştirme başarısı ve Üniversite Sınavları sonucunda elde ettiğimiz yüzde birlik dilimde 12 Türkiye derecesi, Lise Giriş Sınavlarında da yüzde onluk dilimde 18 öğrenci) ve yerleştikleri öğretim kurumları GÜRÇAĞ OKULLARI® Ailesi’nin gururu olmuş ve bizlere büyük bir mutluluk yaşatmıştır.

 

Çağdaş öğretim yöntem ve tekniklerini özümsemiş dinamik öğretim kadromuz ve 21. yüzyılın ihtiyaçlarına cevap verebilecek fiziki donanım ile aydınlık yarınlarımızın sahibi gençleri hayata hazırlamaya aynı kararlılıkla devam ediyoruz.

 

Okulların açılış tarihine kadar olan dönemdeki faaliyetlerle ilgili olarak aşağıdaki programı bilgilerinize sunuyoruz:

 

 • 2019-2020 eğitim - öğretim Yılı 09 EYLÜL 2019 PAZARTESİ günü başlayacaktır.

 • Açılış törenimiz aynı gün, saat 09.00’da okul bahçemizde yapılacaktır. Tüm öğrencilerimiz açılış törenine okul kıyafetleri ile katılacaklardır.

 • Derslerin başlangıç saati 09.10, bitiş saati 17.05’tir. Bu yıl yeni bir uygulama başlatmayı kararlaştırmış bulunuyoruz. Dersler tüm sınıflarımız için 17.05'te bitecek ve servislerimiz 17.10'da hareket edecektir. Hafta içi günler son saatlerimiz İlkokul sınıflarında ÖDEV SAATİ, ortaokul ve lise sınıflarında yapacağımız programa göre GERİ BESLEME ve SORU ÇÖZÜM saatleri olarak uygulanacaktır. Hafta içi derslerden sonra uyguladığımız (özellikle evde karşılayacak kimsesi olamayan Anasınıfı, 1, 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerimizin katıldığı) Etüt programımız 17.10-18.00 saatleri arasında uygulanmaya devam edecektir. Cumartesi günü programımız ortaokul ve lise sınıflarında geçen yıllarda olduğu gibi 09.10-13.10 saatleri arasında uygulanacaktır.

 • Okul Öncesi (Ana sınıfı) ve 1. sınıf öğrenci ve velilerimizin sınıf öğretmenleri ile tanışmaları amacıyla 05 EYLÜL 2019 PERŞEMBE günü saat 10.00’daTanışma Toplantısı” yapılacak, sınıf ve şubeleri duyurulacaktır.

 • 8. sınıf öğrencilerimiz için uygulanacak Liselere Geçiş Sınavları LGS HAZIRLIK PROGRAMI ile 11 ve 12. sınıf öğrencilerimiz için uygulanacak Üniversite Sınavları   TYT-AYT HAZIRLIK PROGRAMI 19 AĞUSTOS 2019 PAZARTESİ gününden itibaren uygulanmaya başlayacaktır.

 • Yabancı Dil Kur Belirleme Sınavımız 10 EYLÜL 2019 SALI günü ortaokul 5. sınıftan itibaren tüm sınıflarda uygulanacaktır.

 • Okullarımızın tüm sınıfları için 2019-2020 eğitim-öğretim yılı sene başı VELİ BİLGİLENDİRME ve İLETİŞİM TOPLANTILARI 15 EYLÜL 2019 PAZAR günü yapılacaktır. Toplantı saati ile ilgili bilgilendirme daha sonra yapılacaktır.

 • Okul Öncesi ve İlkokul öğrencilerimiz için okulların açılması ile başlayacak olan etüt programı(özellikle evde karşılayacak kimsesi olamayan Anasınıfı, 1, 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerimizin katıldığı)   17.10-18.00 saatleri arasında uygulanacaktır. Etüt uygulamasından yararlanmak isteyen ve kayıtlarını yaptırmayan velilerimizin 05 EYLÜL 2019 PERŞEMBE gününe kadar İlkokul Müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.

 • Okul kıyafetleri ve eşofmanlar 19 AĞUSTOS 2019 PAZARTESİ gününden itibaren PAZAR günleri hariç 09.00-18.00 saatleri arasında okul içerisinde bulunan satış noktasında satışa sunulacaktır. Ayakkabı seçiminde koyu renklerin tercih edilmesi, spor ayakkabılarının yalnızca beden eğitimi dersleri için spor salonunda kullanılması gerekmektedir.

 • Kırtasiye malzemeleri 26 AĞUSTOS 2019 PAZARTESİ, ders kitapları 02 EYLÜL 2019 PAZARTESİ gününden itibaren PAZAR günleri hariç 09.15-18.00 saatleri arasında okul içerisinde bulunan satış noktalarında satışa sunulacaktır. (Kitapların geliş tarihlerine göre kitap satış tarihi başlangıcında değişiklik olabilir.)

 • Yemek hizmetlerimiz, Okul Yönetiminin denetim ve kontrolünde BİLİNTUR CATERING firması tarafından yürütülmeye devam edecektir. Yemek hizmetlerinin doğru planlanabilmesi açısından bu hizmetten yararlanmak isteyen velilerimizin EN GEÇ  02 EYLÜL 2019 PAZARTESİ gününe kadar kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

 • Servis hizmetlerimiz, yine Okul Yönetiminin denetim ve kontrolünde REAL TURİZM firması tarafından yürütülecektir. İhtiyacımız olan servis aracı sayısının planlanabilmesi ve güzergâhların doğru oluşturulabilmesi için, servis hizmetinden yararlanmayı düşünen velilerimizin EN GEÇ 31 AĞUSTOS 2019 CUMARTESİ gününe kadar servis kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir. Bu tarihe kadar kayıtlarını yaptırmayan velilerimiz, eğer o güzergâha ait araçta boş koltuk mevcutsa kayıt yaptırabilecek, aksi takdirde servis hizmetinden yararlanamayacaktır. ANKARA’da bulunan “C” plakalı araç sayısının azlığı nedeniyle ilk günlerde yaşanabilecek olumsuzlukların ortadan kaldırılmasına ve erken tedbir alınmasına katkıda bulunmanızı önemle rica ediyor ve bu konuda sizlerden anlayış bekliyoruz. Okulun ilk günü olan 09 EYLÜL 2019 PAZARTESİ sabahı servis hizmeti olmayacağından tüm öğrencilerimizin velilerimiz tarafından okula getirilmesini rica ediyoruz. Aynı gün akşam öğrencilerimiz servislerle evlerine uğurlanacaktır. Öğrencilerimizin 10 EYLÜL 2019 SALI sabahı evlerinden alınma saatleri güzergâhlara göre belirlenerek, sürücüler ve servis görevlileri tarafından öğrencilerimize bildirilecektir. Okullar açıldıktan ve güzergâhlar netleştikten sonra servis hizmetlerinden yararlanan öğrencilerimizin özel durumlardaki günlük servis aracı değişiklik istekleri velilerimiz tarafından yazılı olarak Okul Müdürlüğü’ne bildirilecektir.

 • Okullar açıldıktan sonra, okul saatleri içerisinde velilerimizin yazılı istek formları ve refakatleri olmadıkça öğrencilerimizin bireysel olarak okul dışına çıkmalarına izin verilmemektedir. Evleri okulumuza çok yakın olan ve öğle yemeği için evlerine gitmek isteyen öğrencilerimiz için velileri tarafından bu isteklerini bildirir dilekçelerini 07 EYLÜL 2019 CUMARTESİ gününe kadar okul idaresine teslim etmeleri gerekmektedir. Yazılı başvurusu olmayan öğrencilerimizin okul dışına çıkmalarına izin verilmeyecektir.

                 Yeni eğitim–öğretim yılının tüm GÜRÇAĞ OKULLARI® AİLESİ’ne sağlık, mutluluk ve başarı               getirmesini diliyoruz. Saygılarımızla…

                                                                                                                                                OKUL YÖNETİMLERİ

Diğer Duyurular
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam